Havuz kenar mazgalları

Havuzların üstten taşan suyunu karşılayan ilk birimler havuz kenar mazgalları ya da ızgaralarıdır. Bu yüzden de havuzlarınız açısından oldukça önemli sayıldıkları rahatlıkla söylenebilinir. Ancak bu noktada doğru bir seçim yapmak ve sizi görsel açıdan yormayacak kararlar vermek durumundasınız.

Havuz kenar mazgalları önemi

Aslında burada önemli olan havuz kenar mazgalları açısından suyun yönünün doğru şekilde ayarlanmasıdır da diyebiliriz. Çünkü ilk etapta mazgalların ana artere gönderdiği su klorlanma ve pH ayarından sonra tekrar havuza dönecek ve bu arada da içerisinde oluşabilecek bazı bakteriler de bu şekilde havuz suyundan temizlenecektir. İşte bu tezden yola çıkarak da bu mazgalların her gün birkaç saate kadar filtreleme işlemlerinde aktif rol oynadığını söyleyebiliriz.

Öte yandan aynı mazgalların havuz duvarlarına çarpan suyu geri içeri doğru itmediğini de bu aşamada belirtmemiz gerekir. İçeri itilmeyen bu su da havuzunuzdaki olası dalgalanmaları önler. Dalgalanma demek aynı zamanda suyun bulanması demek olduğundan dolayı da sağlık açısından içiniz çok daha rahat edebilir.

Sizinle birlikte yaşayan çocuklarınızın ve diğer sevdiklerinizin özellikle yaz aylarında buralarda çok vakit geçirdiğini göz önüne alacak olursanız sabit duran bir nesne için aslında çok iyi bir performansa sahip olduklarını da rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Son olarak da görüntü açısından mazgalın önemine değinebiliriz. Suyun içerisinde yapabileceğiniz her türlü oyun ve aktivite de bir süre sonra havuzunuzun kirlenmesine neden olabilir. Bu da görüntü açısından büyük bir kirlilik anlamına gelmektedir. Havuz kenar mazgalları hem bu kötü görüntüyü doğrudan olumlu etkiler hem de su içerisinde sizler vakit geçirirken yapacağınız aktivitelerin kenara doğru ittiği sular nedeni ile havuz kenarında yürüyen ya da koşan diğer insanların yanlış bir algı ile çeşitli kazalara uğramasını da anında engeller.

Havuz kenar mazgalları seçimi yaparken…

Genellikle birçok tüketici havuz kenar mazgalı seçerken önce estetik bir kaygıya bürünüyor ki bu da aslında hiç de yanlış değil. Eviniz ya da havuzunuz ne kadar güzel olursa olsun ortama uygun olmayan mazgallar sırıtacak ve bu da kötü bir görüntü anlamına gelecektir. Özellikle konsept olarak oluşturulan havuzlarda ise buna çok daha fazla dikkat edilmektedir.

Öte yandan 304 kalite paslanmaz mazgal seçmeye özen göstermelisiniz. Bu alacağınız ürünün uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Ancak siz yine de her 3 yılda bir değişimini yapmaya çalışın.

 

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir