Kanal Izgara CMR-K3 Hakkında Genel Bilgiler

Şehirleşmenin artmasıyla birlikte bir takım yeni sorunlar ortaya çıkmış ve bunların çözülmesi içinde yeni çalışmalar yapılmıştır. Özellikle toprağın üstünün beton, asfalt ve benzer su geçirmeyen maddeler ile kapatılması sonucunda yağan yağmur sularının tahliyesi için kanalların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Ayrıca yağmur sularının bu kanallara rahat bir şekilde ulaşması içinde kanal ızgaraları geliştirilmiştir. Kanal Izgara CMR-K3 de bu ızgaralardan bir tanesidir ve son derece olumlu sonuçlar vermektedir.

Yağmur ve diğer suların tahliyesi, yaşam alanların kalitesi ve güvenliği için çok büyük önem taşımaktadır. Söz konusu işlem ne kadar kaliteli ve hızlı bir şekilde yapar ise insanlar o kadar rahat edecektir. Kanal ızgaraları bundan dolayı büyük öneme sahiptir.

Kanal Izgara CMR-K3 Özellikleri Nelerdir?

Farklı noktalarda kullanılabilme özelliğine sahip olan Kanal Izgara CMR-K3 üretimi çelikten yapılmaktadır. Bilindiği gibi çeliğin de farklı kaliteleri vardır ve bu ürün en kaliteli çelik türlerinden birisi olarak kabul edilen 304 kalite çelikten üretilmektedir. Bundan dolayı da söz konusu ürün son derece uzun ömürlüdür. Kolay kolay bu ürünün kullanılamaz duruma gelmesi gibi bir şey yaşanmaz. Ayrıca çelikten üretilmesine bağlı olarak genleşme, çatlama, soyulma ve paslanma gibi olumsuzluklar yaşanmaz. Orijinal hammadde kullanılarak üretilmesi bunun en önemli sebeplerinden birisidir.

Bahsedilen ızgara türlerinin farklı boyut seçenekleri bulunmaktadır ki bu sayede farklı büyüklükteki kanallar için istenilen ölçülerde ızgara bulunması son derece kolay olmaktadır. Izgaranın ölçüleri 125 x 500 x 2 ile 500 x 600 x 4,5 aralığında değişmektedir. Bu aralıktaki istenilen boyutlar rahatlıkla bulunabilir. Kanal Izgara CMR-K3 tarafından sağlanan bu çeşitlilik çok önemlidir.

Kanal Izgara CMR-K3 Kullanım Koşulları

Bu ızgaraların farklı boyutları olmasına karşı kesilebilir ve birbirine eklenebilir özellikte olması da önemlidir. Bu sayede daha kısa ya da uzun yerler için de kanal ızgaralarının kullanılması mümkün olacaktır. Izgaraların birbirine eklenebilmesi için pim adı verilen ufak aparatlar kullanılmaktadır. Ayrıca Poluretenmastik adı verilen madde ile rahatlıkla yapıştırılabilmektedir. Dolayısıyla da kullanım koşulları son derece rahattır.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir