Yer Süzgeci Nedir?

Yer süzgeçleri, ortamda bulunan suyu belli bir noktaya toplayarak, tesisatın çıkış noktası ile buluşturan pek çok çeşidi bulunan araçlardır. Hayatımızda; ev ve iş mutfaklarında, çamaşırhanelerde, restoran tipi endüstriyel mutfaklarda ve bulaşıkhanelerde kullanılır. Tüm bu alanların ortak noktası, zeminin su ile çok buluştuğu alanlar olmasıdır. Gün içerisinde banyolar, mutfak ve çamaşırhane gibi çok kez ıslanan, ıslanmak durumunda kalan zeminler için hayatı kolaylaştıran parçalardır. Klasik yer süzgeçlerine ek olarak; klasik yer süzgeci, yağ tutucu süzgeç, avlu süzgeci ve döşeme süzgeci gibi özel kullanıma uygun çeşitleri de vardır. Kullanacağınız zemin ve amaca göre süzgecinizi seçebilirsiniz.

Klasik Yer Süzgeci Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yer süzgeci alma amacımız aslında zeminin ıslak kalmasını önlemektir. Yer süzgeci zeminde bulunan suyu zeminden atık tesisatına yönlendirir. Zeminde uzun bir süre kalan su ve kimyasal birikintiler bir süre sonra koku ve zeminde yıpranmalara (sararma, yosunlaşma) neden olacaktır. Klasik yer süzgeci sayesinde ıslak ve koku yapan zeminin önüne geçmiş olursunuz. Bir diğer dikkat etmemiz gereken unsur yer süzgecinin yapı malzemesi. Plastik ya da diğer malzemelerden yapılmış yer süzgeçleri bir süre sonra dayanıklılığını ve işlevini kaybedecektir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamanız için her zaman paslanmaz çelik kasaya sahip bir yer süzgeci öneriyoruz.

Gider ile yer süzgeci arasındaki malzemeler de ürünün kalitesini göstermektedir. Klasik yer süzgeçlerinin kullanım alanları her zaman tamamen temiz bir sudan oluşmuyor. Kimyasal maddeler, çamurlaşmış su ve daha pek çok maddenin bulunduğu ortamda giderinizin daha sağlıklı çalışabilmesi için tekstil bileşene ihtiyacı vardır. Bu tekstil tabaka aynı zamanda yalıtımın aderansını da arttırmaktadır.

Ürünlerimiz koku yapmaz ve yosun ya da herhangi bir kalıntı biriktirmez. 304 numara paslanmaz çelikten üretilen süzgeçlerde kullanılan plastiğin türü ise polikarbondur. Yer süzgeçlerinizin kolay yıpranmasını ve tıkanmasını istemiyorsanız alırken kaç yıl garanti desteği verdiklerini öğrenmelisiniz. Karakoy Drenaj olarak yer süzgeçlerimize güveniyor ve 5 yıl garanti desteği sunuyoruz.

Kolay Kullanım Sunan Paslanmaz Yer Süzgeçleri

Genellikle banyolarımızda duştan sonra zemin hizasında kalan su pek çok kişinin canını sıkar. Paslanmaz yer süzgeçlerini banyonuza kolay bir şekilde monte edebilir koku ve su birikintisini önleyebilirsiniz. Ortamda bulunan suyu gider kanalına aktarmada en güvenilir çözüm olan yer süzgeçlerinin, pek çok farklı tasarım modeli de bulunur. Çamur, saç, deterjan ve diğer birikintileri haznesinde tutan ürün, tıkanmayı önler. Ayrıca kolayca sökülebilir ve temizlenebilir bir yapıya sahiptir.

Klasik yer süzgeçlerini çok amaçlı alanlar; ev banyo ve mutfaklarında, spor salonu soyunma odası-duşlarında, bulaşıkhane-çamaşırhane, kaldırım okul ve hastanelerde kullanabilirsiniz.

 

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir