Drenajın Önemi ve Kullanım Amaçları

Drenaj, genellikle konutların ve yapıların yakın bölgelerinde biriken suların ve yeraltı sularının yol açacağı zararları önlemek amacı ile yapılan iş alanıdır. Yapıların temelinin güçlü kalması için oldukça önemlidir. Özellikle kışın sert geçtiği illerimizde karların erimesi ile kar suyunun temele vereceği zararı önler, binayı korur. Yapıların çevresinde oluşturulacak drenaj bölgeleri, diğer koruma yöntemlerinden çok daha verimli bir şekilde koruma sağlayacaktır.

Drenaj Kanalı Nedir ve Drenaj Kanallarının Avantajları

Drenaj kanalları, yağmur suyu, kar suyu binanıza zarar verecek suyu kolay bir şekilde önleyebilir, tahliye edebilirsiniz. Drenaj kanalları kullanımına uygun bir şekilde monte edildiğinde, su akışını kontrol eder, birikintilerin önüne geçer. Kurulumunda herhangi bir özel montaj makinesine ihtiyaç duymadan gerekli ayarlamaları kendiniz de yapabilirsiniz. L, U ve V dönüşleri ile kurulum alanına uyum sağlamaktadır. Böylece kanallarda herhangi bir sızıntı sorunu yaşamadan kullanabilirsiniz. Montaj sırasında özel kurulum makinelerine gerek duyulmadığı için işçilikten tasarruf edersiniz.

Üretildikleri maddelerden dolayı kimyasal ve zorlayıcı maddelere karşı dayanıklı olan drenaj kanalları, oldukça uzun ömürlüdür. Yüzeyinde bulunan ızgara sistemi yabancı maddelerin geçişine izin vermez böylelikle herhangi bir tıkanıklık sorunu yaşamazsınız. Benzer konvansiyonel kanal uygulamalarına göre çok daha ekonomiktir.

Drenaj kanalları en çok inşaat ve peyzaj mimarlığı sektörlerinde kullanılmaktadır. Bahçede yapılan sulamadan sonra, zeminin sudan arındırılması için kullanılır. Drenaj kanalları bahçeler ve binalar kadar tarım sektöründe de kullanılmaktadır. Yoğun sulamaya ihtiyaç duyulan tarımcılıkta, suyun zemindeki dengesi bu kanallarla sağlanır.

Drenaj Kanalı – CMR-D10

CMR-D10, polikarbonat drenaj kanallarından biridir. Genellikle dış alanlarda kullandığımız drenaj kanalları soğuğa ve yoğun güneş ışığına maruz kalmaktadır. Bu yüzden drenaj kanalı tercihinizde genişleme ve çatlama yapmamasına dikkat ediniz. CMR-D10, tüm mevsim ve hava koşullarına uyumlu ve 5 yıl garantilidir. Pek çok firma garanti konusunda teminat veremezken Karaköy Drenaj olarak bu ürünlerimize 5 yıl garanti veriyoruz.

Bazı zor alanlar için L, U ve V şekillerinde de tasarladığımız drenaj kanallarımız, tüm alanlara kolaylıkla monte edilebilir. Monte sürecinde gelişmiş makinelere ihtiyaç duymadan pratik bir şekilde monte işlemlerini kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz.

Drenaj Kanalı CMR-D14

130 x 500 x 5,5 ve diğer 7 farklı uzunluk ölçülerine sahip drenaj kanalı, kolay monte edilebilir şekilde tasarlanmıştır. Drenaj kanallarımızın ızgaraları paslanmaz özelliğe sahiptir. Oldukça dayanıklı olan ürünlerimiz 5 yıl garanti ile kimyasallara dayanıklıdır. Genel olarak polimer yapıdaki drenaj kanalları, beton kanallara oranla daha uzun kullanım sunmaktadır. Aynı zamanda taşınabilirliği ve monte sistemleri çok daha kolaydır.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir