Polimer Drenaj Kanalları

Polimerleri, drenaj ürünleri de dahil pek çok alanda kullanıyoruz. Drenajlarda polimerden yapılmış ürünleri tercih etmenin pek çok avantajı vardır. Beton drenajlara göre çok daha hafif olan polimerler, kolay taşınabilir ve monte edilebilir yapıdalar.

Polimer Drenaj Kanallarının Avantajları

Artık pek çok inşaat firması ve özel kurum drenajda en yeni çözüm olan polimer yapıdaki drenajları tercih ediyor. İşçilikten tasarruf sağlayan kanallar aynı zamanda malzeme tasarrufu demek. Yeni geliştirilen sistemler, geleneksel kanal sistemlerine göre çok daha ekonomik. Bazı şehirlerde drenajların çalınması gibi olaylarla karşılaşabiliyoruz. Bu yüzden isteğe bağlı olarak ‘’çalınmaya karşı kilit’’ sistemini de drenaja ek olarak öneriyoruz. Bina ya da bahçe çevrenize ve ihtiyacınıza göre farklı ızgara tipine sahip drenaj ızgaralarını tercih edebilirsiniz. Polimer drenajlar hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir. Dış mekân kullanımlarında hava koşulları ve yoğun güneş altında yüksek dayanıklılığa sahiptir. Sıralamak gerekirse:

-İşçilik ve malzeme tasarrufu

-Diğer drenaj kanallarına göre daha ekonomik

-Hem ekonomik hem de estetik

-Çalınmalara karşı kilit sistemlerine sahip

Polimer Drenaj Kanallarını Nerede Kullanabilirim?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi polimer drenajlar dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı fabrikalardan bahçelere kadar geniş bir kullanım imkânı sunar. Başlıca; Havuz kenarlar, park alanları, ana yol kenarları, sanayi bölgeleri, fabrikalar, depolar, restoran; bulaşıkhane çamaşırhane, okullar ve pek çok ticaret merkezinde rahatlıkla polimer drenajları kullanabilirsiniz.

Drenaj Kanalı CMR-D8

Toplamda 8 farklı boyutta üretilen drenaj kanalı L, V ve U şekilleri ile pek çok yere kolay bir şekilde monte edilebilir. Yüksek dayanıklı yapısı sayesinde sıcak günlerde güneşten gelen UV ışınlarından etkilenmez. Referans ürünlere göre hem taşıması hem de monte etmesi daha kolaydır. Monte esnasında kendiniz de basit araçlarla kurulum yapabilirsiniz. Çatlama ve genleşme yapmayan bu modeller tüm hava koşullarına dayanıklıdır. Drenajlarınızın çalınma ihtimaline karşı isteğe bağlı olarak kilit sistemi üretmekteyiz. Drenaj kapaklarınızı kullanım yeri ve amacınıza uygun olarak seçmelisiniz. Örneğin yaprağın ve çeşitli bitkilerin bol olduğu bir bahçeye sahipseniz tıkanmayı önleyen kapaklar tercih etmelisiniz. Garanti konusunda pek çok marka destek vermezken Karaköy Drenaj olarak ürünlerimize 5 yıl garanti desteği sunmaktayız.

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir